ВИДИ СВЕРДЛОВИН І СПОСОБИ БУРІННЯ ВОДИ

Свердловини бувають фільтрові та безфільтрові. До фільтрових свердловин відносяться такі свердловини, котрі буряться в сипучих породах. Буріння фільтрових свердловин дозволяє отримати воду з водянистого горизонту піщано-гравійних відкладів, за умови наявності такого шару(плавучого піску) на Вашій ділянці. В процесі буріння весь пісок вимивається, а в свердловину монтується обсадна колона з фільтром грубої очистки. Роботи по бурінню такої свердловини зазвичай виконується протягом 1 дня.

Як правило, ця вода чиста, придатна для пиття, приготування їжі, поливу ділянки і т.д., за рахунок природної фільтрації в пісках. Така фільтрова свердловина “на пісок” виробляє до 3 кубічних метрів води на годину (дебет свердловини), що цілком достатньо для побутових цілей.

Без фільтрові свердловинами або «свердловини з відкритим стволом» називають свердловини, пробурені в твердих породах. Тут технологія дещо інакша: спочатку буримо великім діаметром до твердих порід(мергель, вапняк, пісковик), монтуємо трубу та тампонуємо (бетонуємо) позатрубний простір. Пізніше, коли бетон застигає, буримо меншим діаметром в обсадній колоні відкриваючи водяні джерела – вода надходить через тріщини в породі.

Артезіанські свердловини – це один із видів безфільтрових свердловин. В таких свердловинах рівень води значно вищий водоносного шару, а у деяких випадках відбувається самовилив – свердловина «фонтанує». Це напірні води, вони залягають між двома водотривкими шарами, за рахунок чого постійно відчувають гідростатичний тиск. Артезіанські води залягають на глибині від 20 до 400 (і більше) метрів у водоносних вапняках, мергелях, піщаниках або інших породах. Артезіанські басейни простягаються на сотні кілометрів, і область їх живлення може перебувати далеко від місця забору води. Для таких свердловини характерний високий рівень дебету (до 1000 літрів в хвилину).

Комбіновану та кондукторну конструкцію свердловини застосовують набагато рідше і зазвичай для збільшення дебету води в умовах, коли це доцільно.

Варто врахувати, що відстань від свердловини до вигрібної ями, септика, має бути не менше 20 м.

Наша компанія виконує буріння усіх видів свердловин та робить це якісно і в найкоротші терміни.

Зателефонувати